Spokojny noworodek – jak zająć się noworodkiem?

baby-784609_640

Bardzo wiele noworodków dość często płacze. Z tego powodu wiele młodych, niedoświadczonych matek jest przerażonych tym faktem. Warto wiedzieć, iż wspomniany płacz często nie jest związany z przykrymi dolegliwościami. Istnieje kilka skutecznych technik, za pomocą których uspokoimy nasze niemowlę.

Opieka nad noworodkiem zwłaszcza dla młodej, a przede wszystkim niedoświadczonej mamy jest często bardzo ciężka. Każda kobieta zdaje sobie sprawę z tego, iż jest to bardzo odpowiedzialne zadanie. Jednak często gdy nasze dziecko zaczyna płakać, po kilkukrotnych próbach uspokojenia go tracimy zimną krew i nie wiemy co zrobić. Uspokojenie dziecka czasami bywa bardzo ciężkie, jednak warto pamiętać o tym, iż istnieje szereg skutecznych metod, dzięki którym nie będzie to aż tak trudne zadanie.

Jednym z bardziej skuteczniejszych sposobów, dzięki którym niemowlę stanie się spokojne, jest zawinięcie go w kocyk. Należy pamiętać, aby było ono zawinięte dosyć ciasno. Wiele kobiet wychowujących dzieci obawia się, iż ten sposób uspokojenia jest zbyt brutalny. Również matki boją się, że dziecko będzie się czuło ubezwłasnowolnione lub też nawet związane. Jednak jest to bardzo skuteczna metoda, ponieważ dzięki temu zabiegowi nasz noworodek odniesie wrażenie jakby był w łonie matki. Dzięki temu poczuje się bardziej bezpieczny i tym samym się uspokoi. Kolejną bardzo popularną metodą jest noszenie dziecka na rękach, jednak warto pamiętać o tym, iż powinno ono leżeć na brzuchu. Jeżeli nasz niemowlak nie może się uspokoić i wcześniejsze sposoby jego uspokojenia w żaden sposób nie pomagają, możemy przykładowo dać mu smoczek. Wiele dzieci w tego typu sytuacjach, gdy dostanie smoczek od razu się uspokoi. Jest to spowodowane tym, iż małe dzieci mają bardzo wyczulony instynkt ssania. Jednak czasem może zdarzyć się, iż nasze dziecko nie chce ssać smoczka. Wówczas nie powinniśmy się tym zniechęcać, a przykładowo wymienić dany model na inny. Bardzo skuteczną metodą uspokajania niemowląt jest także szumienie do ucha. Warto wziąć malucha na ręce i trochę poszumieć mu do ucha. Dzięki temu stanie się bardziej spokojny. Wiele osób również udaje się na spacer z dzieckiem lub też wybiera się na przejażdżkę samochodem. Jest to również bardzo dobry sposób na uspokojenie swojego podopiecznego. Jak można zauważyć, istnieje bardzo wiele sposobów uspokojenia malucha. Wystarczy jedynie znaleźć odpowiedni dla naszego niemowlaka.

Uspokojenie niemowlaka często jest bardzo trudne. Jednak należy pamiętać, iż istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym bardzo szybko uspokoimy naszego podopiecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *