Fototapety młodzieżowe – największe trendy

computer-room-1488311_640

Urządzanie pokoju dla nastolatka nie jest zadaniem łatwym i może kosztować wiele stresów i nerwów jego rodziców lub opiekunów. Młodzi ludzie zazwyczaj są bardzo wybredni w kwestii aranżacji wnętrza. Jak dobrać odpowiednią fototapetę młodzieżową aby szybko się nie znudziła? Jakie tapety są w tej chwili najmodniejsze na rynku? Czym się kierować podczas zakupu?

Fototapety młodzieżowe stanowią doskonałe rozwiązanie w przypadku pokoju przeznaczonego dla nastolatka, gdyż przy ich pomocy można uzyskać w prosty sposób ciekawy design. Lecz warto przy tym uważać ze zbyt mocnymi kolorami i rzucającymi się w oczy wzorami. Efekt końcowy może być bowiem nieco przytłaczający. Coraz modniejsze staje się z tego powodu tapetowanie tylko jednej lub dwóch ścian w pokoju. Wówczas dwie pozostałe można pomalować na bardziej spokojny kolor.

Obecna technologia pozwala na uzyskanie fototapety w zasadzie w dowolnej kolorystyce i wzorze. Nastolatek sam może wziąć udział w procesie wyboru i projektowania i stworzyć swoją wymarzoną fototapetę. To przecież właśnie on będzie najwięcej czasu spędzał w tym pomieszczeniu i musi czuć się w nim jak najlepiej.

Ciekawym i wciąż modnym pomysłem jest wykonanie unikatowego wzoru z różnego rodzaju zdjęć. Taki album naścienny to fantastyczna ozdoba pokoju nastolatka, który w ten sposób zgromadzi wszystkie wspomnienia w jednym miejscu. Można także wykonać kolaż ze zdjęć pochodzących w podróży. Jeśli zostanie on utrzymany w odcieniach szarości, to nie ściana będzie odgrywać pierwsze skrzypce w pokoju, a dobrane do niego kolorowe i wzorzyste dodatki i akcesoria.

Dobrze prezentuje się również fototapeta z geometrycznym wzorem z efektem cienia. Nadaje ona bowiem trójwymiarowego wyglądu, obok czego nikt nie przejdzie obojętnie. Ładnie wyglądają zwłaszcza energiczne kropki, które ożywią każdy pokój. Z kolei spokojna fototapeta będzie stanowić ciekawe wykończenie aranżacji, a jednocześnie nie zdominuje pomieszczenia.

W pokoju nastolatka z pewnością bardzo efektownie prezentują się także efektowne fototapety z motywem graffiti, stakeboardingu czy ciekawym pod względem architektonicznym budowli. Dobrze gdy nadruk obrazuje pasję i hobby właściciela pokoju. Stanie się on wówczas miejscem gdzie będzie chętnie przebywał i spędzał wolny czas. Zawsze sprawdzą się także fototapety młodzieżowe przedstawiające ulubiony zespół muzyczny czy sportowców. Coraz częściej fototapety są wykonywane przy użyciu bezwonnych i bezpiecznych dla zdrowia człowieka farb lateksowych o dużej trwałości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *