Wynajmujemy biuro dla nowej firmy

home-office-336373_640

Założenie nowej firmy wiąże się często z otwarciem biura. Sporo osób decyduje się na prowadzenie firmy we własny domu, co nie jest wcale złym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli prowadzimy zdalną działalność lub nasza praca polega na dojeżdżaniu do klienta. Nie zawsze biuro jest też potrzebne. Jeśli już jednak decydujemy się na otworzenie biura, które nie będzie się mieściło w naszym domu czy mieszkaniu.

Wynajem biura dla nowej firmy może przysporzyć problemu zwłaszcza osobom, które robią to po raz pierwszy. Jeśli nie chcecie bądź nie macie czasu na poszukiwania odpowiedniego biura, najlepszym rozwiązaniem będzie skontaktowanie się z agencją nieruchomości. Choć jest to usługa płatna, to dzięki niej możemy zaoszczędzić sporo czasu i nerwów. Agencje nieruchomości posiadają gotowe bazy biur, wśród których można przebierać garściami. Samodzielne poszukiwania mogą okazać się czasochłonne. Poza tym na rynku nieruchomości niestety jest wielu oszustów, którzy tylko czekają, by naciągnąć wynajmującego.

Przy wyborze biura niezwykle ważna jest jego lokalizacja. Zwykle decyduje ona w sposób znaczący nie tylko o cenie, ale i o prestiżu firmy. Otwierając działalność gospodarczą zwykle jednak decydujemy się na tańszą alternatywę, gdyż w przypadku nowego biznesu lokalizacja może nie mieć aż takiego znaczenia. Liczy się bowiem przede wszystkim cena.

Lokalizacja to jedno. Drogą sprawą jest standard biura i jego lokacja z nowym biurowcu bądź starszym budynku. Nowoczesne biurowce oferujące najnowsze rozwiązania technologiczne dotyczące bezpieczeństwa i obsługi klientów zwykle mają wyższe ceny. Znalezienie niewielkiego biura dla nowej firmy może być jednak czasem kłopotliwe, gdyż w nowych biurowcach stawia się raczej na większe powierzchnie.

Umowa i czas wynajmu. Przed podpisaniem umowy dotyczącej wynajmu dokładnie ją przeczytajcie przede wszystkim pod kątem wszelkich opłat i czasu wynajmu. Właścicielowi budynku zależy na najemcach, którzy będą długo wynajmowali biuro. To zabezpiecza bowiem jego dochód na dłuższy czas. Firmom z kolei zależy na elastyczności. Czasem trudno pogodzić obie strony i znaleźć konsensus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *